Блог

17.10.2022 Автор: LengMeng

Причини втрат позицій сайтів у пошуковій системі

Чому така важлива позиція сайту в пошуковій системі?

Почнемо з того, що місце, яке займає майданчик серед видачі, значним чином позначається на його роботі та подальшому просуванні. Саме тому кожен власник прагнутиме оптимізувати сайт під спеціальні запити. В цілому, це комплекс дій, які допомагають не тільки розкрутити сайт, але й зайняти позицію лідера серед конкурентів.

 • Говорячи простішою мовою, ваше завдання – отримати цільовий трафік, тобто користувачів, які цікавляться послугами чи товарами, представленими на вашому сайті. Можна сказати, що пошукові системи виступають посередниками між вами та клієнтами.

Як працює оптимізація?

При наповненні ресурсу, дуже важливо звернути увагу на необхідність застосування ключових слів. З першого погляду, може здатися, що це дуже простий і легкий етап, однак саме певні фрази, словосполучення та інші елементи в основному використовуються для пошуку послуг, товарів та контенту в інтернеті.

Пошуковики збирають всю статистику, враховуючи кожну фразу, регіон, кількість запитів, рекламу та конкуренцію. На позицію сайту впливає внутрішня та зовнішня оптимізація, де перша відповідає за технічні показники, а друга працює над популяризацією самого майданчика.

Какой понять, что позиции сайта упали?

Для початку вам потрібно проаналізувати пошукові запити та показники, необхідно відстежити їхню динаміку та статистику. Якщо ви виявили, що ваші показники за всіма характеристиками значно впали, тоді варто займатися реабілітацією вашого трафіку.

Причини, через які могла статися втрата позицій:

 1. SEO-помилки

  Якщо ви давно не виконували технічну оптимізацію, внутрішні проблеми могли порушити роботу ресурсу і погіршити взаємодію користувачів з ним. Саме тому так важливо робити регулярний технічний аудит сайту.

 2. Погане завантаження ресурсу

  Так-так, це теж може бути однією з причин, чому сайт випав із топу. Через що може здійснюватися тривале завантаження? Найпоширенішою проблемою є величезна кількість зображень, що випливають з вікон, важких і наворочених ілюстрацій, а також відео, розміщених на сторінці. Фахівці у цій сфері знають, що потрібно контролювати
  заповнюваність сторінки та стежити за її якістю роботи, щоб дизайн грав лише на руку сайту.

 3. Незахищений сайт

  Багато розробників знають про важливість оптимізації ресурсу під мобільні пристрої, але є такі, які нехтують цією складовою. Якщо ваш майданчик все ще не адаптований під гаджет, терміново займіться вирішенням цієї проблеми: розробіть окрему версію сайту, впровадьте адаптивну верстку і т.д.

 4. Не проведено оптимізацію сайту

  Многие разработчики знают о важности оптимизации ресурса под мобильные устройства, но есть такие, которые пренебрегают этой составляющей. В случае, если ваша площадка все еще не адаптирована под гаджет, срочно займитесь решением этой проблемы: разработайте отдельную версию сайта, внедрите адаптивную верстку и тд.

 5. Слабкий хостинг

  Слабкий хостинг може призвести до багатьох проблем, таких як: погана швидкість завантаження сайту, втрати довіри пошукових систем, а також низький час безперебійної роботи сервера.

 6. Зміна структури майданчика

  Наша вам порада, ніколи не змінюйте структуру сайту, адже це призведе не лише до втрати трафіку, а й до позицій. Однак, якщо ви зважилися на такий крок, простежте, щоб: сторінки, які займають високі позиції не видалялися, було надіслано запит на оновлення пошуковикам, а сторінки, на які ведуть посилання, залишалися на місці.

Якщо ви помітили різке падіння позицій, трафіку чи втрату клієнтів – одразу з’ясовуйте причину, через яку це могло статися! Існує безліч проблем з індексацією, змін алгоритмів та помилок на самому сайті, які спричинили втрати. Проводьте регулярний аудит сайту і зможете завжди тримати все під контролем!

Бажаєте, щоб ми допомогли Вам зробити сайт з правильно наповненим контентом?

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом