Блог

25.05.2023 Автор: LengMeng

Як провести аналіз юзабіліті сайту: комплексний підхід до оцінки зручності використання

Володіння функціональним і привабливим сайтом є необхідністю для будь-якого сучасного бізнесу. Однак чи дійсно ваш сайт зручний для відвідувачів? Для відповіді на це питання, ви можете провести аналіз юзабіліті (або зручності використання) вашого сайту. Давайте розглянемо, як це зробити.

Проведення експертного огляду

Експертний огляд – це метод, при якому спеціалісти з юзабіліті перевіряють сайт, використовуючи перелік критеріїв зручності використання. Ці критерії можуть включати такі пункти, як простота навігації, ясність контенту, та наявність засобів швидкої допомоги.

Тестування з використанням користувачів

При цьому методі ви спостерігаєте за реальними користувачами під час роботи з вашим сайтом. Ви можете попросити їх виконати ряд завдань і спостерігати за їх взаємодією з сайтом, прослідковуючи за будь-якими труднощами, з якими вони стикаються.

Аналіз метрик сайту

За допомогою інструментів, таких як Google Analytics, ви можете отримати багато цінної інформації про поведінку користувачів на вашому сайту. Показники, такі як кількість переглядів сторінок, час, проведений на сайті, та процент відмов, можуть надати вам відомості про можливі проблеми з юзабіліті.

Проведення A / B тестування

A / B тестування включає в себе створення двох версій сторінки на вашому сайті, які відрізняються однією характеристикою. Ви можете відслідковувати, яка версія краще виконується, щоб визначити, які елементи дизайну працюють найкраще.

Використання інструментів для оцінки юзабіліті

Існує ряд онлайн-інструментів, які можуть допомогти вам оцінити юзабіліті вашого сайту. Це можуть бути сервіси для проведення A / B тестування, системи відстеження дій користувачів на сайті, та програми для тестування мобільної зручності.

Пам’ятайте, що головна мета аналізу юзабіліті – зрозуміти, як ви можете поліпшити досвід користувачів на вашому сайті. Не забувайте регулярно проводити такі аналізи, адже зручність використання вашого сайту – це ключ до збільшення задоволеності користувачів і, відповідно, до успіху вашого бізнесу.

Бажаєте, щоб ми допомогли Вам зробити сайт з правильно наповненим контентом?

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом