Блог

10.02.2022 Автор: LengMeng

Маркетплейс

З кожним роком маркетплейс набирає дедалі більше впливу в Україні!

 • Маркетплейс – це онлайн платформа, яка допомагає здійснювати продаж та купівлю товарів чи послуг через інтернет. Порядок дій такий: спочатку продавці розміщують на платформі свої товари, а покупці, у свою чергу, обирають найкращі варіанти
  порівнюючи: ціни, характеристики та інші параметри. Важливо, що завдання самих маркетплейсів не продавати, а забезпечувати просування товарів, робити ресурс зручним і простим у використанні, а також залучати трафік.

До найбільших майданчиків відносять: Amazon, Alibaba, Rozetka, Wildberries, Ozon та інші.

Особливості роботи маркетплейс

Якщо ви вирішили відкрити власний онлайн-майданчик, тоді вам варто розуміти принцип її роботи. Якщо порівнювати інтернет-магазин та маркетплейс, то у другого більшою перевагою буде вибір. Ви можете не продавати нічого, але при цьому отримувати заробіток,
комісію з кожної здійсненої угоди на сайті. Адже маркетплейс не представляє товари певної компанії, він зацікавлений у продажах, оскільки має статус посередника між продавцем та покупцем.

Проте створений майданчик не гарантує моментального прибутку. Адже розробити майданчик під маркетплейс – це найменша частина роботи. Спочатку, вам варто налагодити зв’язки з продавцями та покупцями для отримання довіри, а також переконати постачальників, що саме на вашому ресурсі працювати найвигідніше.

Варто зазначити, що маркетплейс – досить складна бізнес-модель, в яку доведеться
вкластися для напрацювання бази клієнтів та хорошої відвідуваності сайту.

Як відбувається робота маркетплейсу?

 1. Продавець реєструється на майданчику.
 2. Процес створення картки товару з його докладним описом та характеристиками, завантаження фотографій в особистому кабінеті.
 3. Замовлення товару та його розміщення на складі.
 4. Покупець робить замовлення на сайті, процес здійснення покупки.
 5. Надсилання замовлення за вказаною адресою покупцю.
 6. Переказ маркетплейс грошей продавцю.

Коли ви вже ознайомилися з усіма плюсами та мінусами роботи маркетплейсу та розумієте всі його особливості, ми розповімо про те, що потрібно, для створення свого торгового ресурсу.

Етапи створення маркетплейсу:

 1. Формулювання унікальної товарної пропозиції

  Перед запуском кожного стартапу потрібно чітко визначитися з ідеєю, вирішити в чому полягатиме особливість вашого майданчика. Як показує практика, придумати УТП не так просто і вам доведеться попрацювати, щоб знайти родзинку. Радимо вибрати ту нішу, в якій у вас вже є певні знання, а конкуренція не така велика.

 2. Бізнес модель

  Ви можете заробляти не тільки на одержанні комісій з платформи, але також створити інші можливості для заробітку, наприклад лістинг. Тобто отримати допуск на розміщення цінних паперів на біржі, яка перед цим перевірить всю документацію компанії. У разі влаштовується величини чистого доходу та інших показників – вас внесуть до біржового списку та паперу компанії зможе купити кожен охочий.

 3. Якісний функціонал

  Звичайно ж, головне завдання забезпечити користувачам зручне пересування і виходячи з обраного сегмента створити базовий функціонал. Ви повинні продумати юзабіліті, дизайн та всі важливі складові майданчика з перспективою подальшого вдосконалення.

 4. Складання бюджету

  Для того, щоб правильно розрахувати вартість маркетплейсу, потрібно скласти ті завдання, до яких входитимуть всі вимоги до оформлення та реалізації бізнес-платформи. Якраз в залежності від бюджету буде варіюватися набір модулів, важливо розуміти, що чим більше ви готові вкласти, тим краще буде продукт не тільки за функціоналом, але і за користувальницьким.
  досвіду.

 5. Укладання договорів

  Коли всі попередні етапи будуть виконані і платформа, по суті, буде вже готова, саме час знайти постачальників товарів та створити всі умови для їх утримання. З кожним продавцем вам необхідно обговорити персональні умови роботи, а також розмір комісій у зручному грошовому еквіваленті.

 6. Маркетингова стратегія

  Найчастіше зайнятися залученням потенційних покупців на ваш сайт, найпоширеніший спосіб – це оптимізація тексту під SEO-запити. Можлива у використанні також таргетована реклама, розсилка оповіщень через онлайн-пошту і звичайно контент маркетинг, у вигляді розміщення різних статей та постів у соціальних мережах або новинних
  портали.

На даний момент, для багатьох це абсолютно нова система, яка з часом зможе доповнити традиційні канали продажів. Маркетплейси тільки набувають своєї популярності і в найближчому майбутньому міцно закріпляться серед компаній.

Бажаєте, щоб ми допомогли Вам зробити сайт з правильно наповненим контентом?

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом