З кожним роком маркетплейс набирає дедалі більше впливу в Україні!
До найбільших майданчиків відносять: Amazon, Alibaba, Rozetka, Wildberries, Ozon та інші.
Якщо ви вирішили відкрити власний онлайн-майданчик, тоді вам варто розуміти принцип її роботи. Якщо порівнювати інтернет-магазин та маркетплейс, то у другого більшою перевагою буде вибір. Ви можете не продавати нічого, але при цьому отримувати заробіток,
комісію з кожної здійсненої угоди на сайті. Адже маркетплейс не представляє товари певної компанії, він зацікавлений у продажах, оскільки має статус посередника між продавцем та покупцем.
Проте створений майданчик не гарантує моментального прибутку. Адже розробити майданчик під маркетплейс – це найменша частина роботи. Спочатку, вам варто налагодити зв’язки з продавцями та покупцями для отримання довіри, а також переконати постачальників, що саме на вашому ресурсі працювати найвигідніше.
Варто зазначити, що маркетплейс – досить складна бізнес-модель, в яку доведеться
вкластися для напрацювання бази клієнтів та хорошої відвідуваності сайту.
Коли ви вже ознайомилися з усіма плюсами та мінусами роботи маркетплейсу та розумієте всі його особливості, ми розповімо про те, що потрібно, для створення свого торгового ресурсу.
Перед запуском кожного стартапу потрібно чітко визначитися з ідеєю, вирішити в чому полягатиме особливість вашого майданчика. Як показує практика, придумати УТП не так просто і вам доведеться попрацювати, щоб знайти родзинку. Радимо вибрати ту нішу, в якій у вас вже є певні знання, а конкуренція не така велика.
Ви можете заробляти не тільки на одержанні комісій з платформи, але також створити інші можливості для заробітку, наприклад лістинг. Тобто отримати допуск на розміщення цінних паперів на біржі, яка перед цим перевірить всю документацію компанії. У разі влаштовується величини чистого доходу та інших показників – вас внесуть до біржового списку та паперу компанії зможе купити кожен охочий.
Звичайно ж, головне завдання забезпечити користувачам зручне пересування і виходячи з обраного сегмента створити базовий функціонал. Ви повинні продумати юзабіліті, дизайн та всі важливі складові майданчика з перспективою подальшого вдосконалення.
Для того, щоб правильно розрахувати вартість маркетплейсу, потрібно скласти ті завдання, до яких входитимуть всі вимоги до оформлення та реалізації бізнес-платформи. Якраз в залежності від бюджету буде варіюватися набір модулів, важливо розуміти, що чим більше ви готові вкласти, тим краще буде продукт не тільки за функціоналом, але і за користувальницьким.
досвіду.
Коли всі попередні етапи будуть виконані і платформа, по суті, буде вже готова, саме час знайти постачальників товарів та створити всі умови для їх утримання. З кожним продавцем вам необхідно обговорити персональні умови роботи, а також розмір комісій у зручному грошовому еквіваленті.
Найчастіше зайнятися залученням потенційних покупців на ваш сайт, найпоширеніший спосіб – це оптимізація тексту під SEO-запити. Можлива у використанні також таргетована реклама, розсилка оповіщень через онлайн-пошту і звичайно контент маркетинг, у вигляді розміщення різних статей та постів у соціальних мережах або новинних
портали.
На даний момент, для багатьох це абсолютно нова система, яка з часом зможе доповнити традиційні канали продажів. Маркетплейси тільки набувають своєї популярності і в найближчому майбутньому міцно закріпляться серед компаній.