Блог

19.01.2022 Автор: LengMeng

Що вибрати для сайту: шаблонний чи унікальний дизайн?

Існує безліч бізнесів, які не зациклюються на унікальності продукту, для них важливо бути представленими в інтернеті. Звичайно, використання шаблонного дизайну значно заощадить ваші ресурси, але якщо ви побачите ідентичний сайт у іншої фірми – не дивуйтесь)

У цій статті ми допоможемо вам розібратися, кому може підійти стандартний дизайн, а в яких випадках краще і вигідніше створити власний.

Зробити вибір досить просто, все залежить від завдань, які має виконувати сайт та від функціоналу майданчика. Шаблон відмінно підійде невеликим ресурсам, наприклад сайту візитівці або лендінг пейдж, проте якщо ви хочете повноцінний і довготривалий сайт – вкладіть у нього по максимуму.

Типовий дизайн – це швидко і дешево, а ексклюзивний – довго і дорого, зате ЕФЕКТИВНО!

Унікальний дизайн

Унікальний дизайн створюється для того, щоб збільшити впізнаваність бренду, наголосити на фірмовому стилі компанії, обійти конкурентів і виділитися серед них.

Якщо ви вирішили зайнятися розробкою власного стилю, вам допоможе досвідчена веб-студія. Оформлення детально описуватиметься в технічному завданні, враховуючи вид діяльності вашої компанії. У ньому будуть чітко прописані всі побажання та вимоги клієнта для того, щоб за підсумком ви отримали якісно виконану роботу. Величезним плюсом такого підходу вважається створення стилю з нуля, адже тоді дизайн повністю відображає ваші цілі та побудований з урахуванням побажань саме вашої цільової аудиторії.

Переваги унікального дизайну:

 • Реалізація будь-якого дизайну – ви можете самі вигадати стиль оформлення майданчика, підібрати колірну гаму, розробити унікальний образ.
 • Створення репутації бренду – завдяки унікальності ресурсу, ви легко обійдете конкурентів та оволодієте визнанням клієнтів, тим самим підвищите впізнаваність бізнесу.
 • Відсутність обмежень по функціоналу – оскільки над створенням дизайну для вашої фірми працюватиме команда професіоналів, то наповнення буде на вищому рівні.
 • Створюється не лише гарний дизайн, а й ефективно опрацьовані структурні елементи сторінки.

Недоліки:

 • Масштабні грошові та тимчасові витрати – через те, що над ресурсом працюватиме не лише дизайнер, а й команда інших фахівців, часу знадобиться чимало, а цінник на такий проект зросте в рази. Іноді його ціна може займати більшу частину вартості всього договору.
 • Постійні доробки – щоб ваш сайт надалі функціонував без жодних проблем, потрібно попрацювати над аналізом сумісності елементів на сторінці, а також перевірити сайт на баги та інші можливі проблеми.

Шаблонний дизайн

Особливість готового шаблону полягає в тому, що він розробляється не спеціально під ваші запити та специфіку сторінки, а просто купується чи навіть скачується з різних сайтів або так званих банків в інтернеті.

Що входить до шаблону?

При створенні такої моделі охоплюються всі важливі елементи дизайну: графічний
контент, анімація, зображення, спеціальні файли, напрацювання структури та багато іншого.

Дуже часто можна почути, що шаблонний дизайн абсолютно неефективний і може занапастити ваш майданчик. Хоча, насправді, для деяких сайтів це може стати відмінним рішенням і допомогти в подальшому розвитку бізнесу. Найголовніше проаналізувати ваші запити з можливостями, що надаються шаблонним дизайном, якщо вас влаштовують усі нюанси – вибір є очевидним.

Переваги:

 • Вартість – не варто приховувати, що такий тип дизайну обійдеться замовнику набагато дешевше.
  унікального. Якщо у вас обмежений бюджет, а майданчик буде вперше представлений у
  інтернеті – тоді це ідеальне рішення.
 • Економія часу – природно, якщо ви хочете зробити акцент не на якості, а на
  Швидкість виконання – шаблонний дизайн значно зменшить період виконання.
 • Швидка адаптація – значний позитивний аргумент у бік шаблонного
  Дизайн є миттєвим використанням в роботі ресурсу. Як тільки ви отримаєте доступ
  до макету, то одразу з’явиться можливість встановити його на сайт. Вам не потрібно буде
  тестувати та аналізувати якість роботи та перевіряти на баги, все вже зроблено за вас.

До того ж, пропонується досить великий вибір шаблонів, тому ви можете вибрати відповідний варіант враховуючи сферу діяльності фірми.

 

Недоліки:

 • Обмеженість дизайну – на жаль, до шаблону не можна вносити жодних істотних змін, оскільки редагування в більшості випадків закрите. Отже, вбудувати в нього свій стиль компанії практично неможливо, таким чином доводиться задовольнятися вже готовою роботою.
 • Ідентичність з іншими сайтами – дуже багато фахівців-початківців воліють працювати з шаблонами, а значить і кількість однакових майданчиків досить велика, тому не дивуйтеся, якщо зустрінете двійника вашого сайту в інтернеті.
 • Платний функціонал – навіть за вже готові шаблони доводиться платити. Іноді, на цьому, вкладення не закінчуються і на вас чекає приємний сюрприз у покупці професійної версії шаблону, для можливості хоча б найменшого редагування ресурсу.
 • Вбудовані посилання – буває і таке, що розробники приховали від очей URL, проте варто приділити аналізу сайту, на сумнівні посилання, значну увагу, оскільки може статися неприємна ситуація. Якщо посилання веде на недоброякісний сайт, тоді на вас може чекати втрата позицій у пошуковій видачі системи.

То що ж вибрати?

Якщо у вас вже досить стабільний бізнес, який приносить прибуток та повний клієнтів, тоді краще зробити вибір у бік унікальності для підтримки марки.

Шаблонний варіант – ідеально підходить новачкам, коли фінанси суттєво малі, і відсутній ризик втрати іміджу бренду серед покупців.

В цілому, все дуже індивідуально, для прийняття правильного рішення враховуються всі можливі фактори: починаючи від типу сайту до адаптації та наповнення.

Для більш детального аналізу звертайтесь за допомогою до нашої веб-студії!

 

Бажаєте, щоб ми допомогли Вам зробити сайт з правильно наповненим контентом?

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом