Блог

18.05.2021 Автор: LengMeng

Що таке хостинг та домен? Навіщо вони потрібні сайту?

Що таке хостинг?

Почнімо з того, що хостинг – це платна послуга, яку надають хостинг-провайдери. Вони займаються тим, щоб ваш сайт був доступний користувачам у будь-який час.

В оплату входить оренда місця на сервері та його потужностей. Хостинг потрібен для того, щоб стежити за сайтом і керувати файлами в цілодобовому доступі, а як ресурси можуть виступати: зображення, відео, документи, окремі програми і т.д.

Чи можна зробити хостинг на своєму комп’ютері?

Ніхто не забороняє розміщувати сайт на будь-якому комп’ютері, так що, в принципі це цілком можливо, але в такому разі вам доведеться постійно тримати комп’ютер включеним і самому стежити за навантаженням і перебоями електроенергії. Хочемо відзначити, що таке рішення обійдеться дуже затратно і з фінансів, і за часом, оскільки далеко не кожному
під силу організувати стійку та стабільну роботу обладнання.

Замовлена ​​послуга у професійних хостинг-провайдерів забезпечить вашому сайту: надійність, постійну доступність, професійну техпідтримку, а також потужний сервер.

На хостингу можна зберігати всю інформацію з вашої електронної пошти, файли додатків і сайт з усім його наповненням.

Види хостингу

  Віртуальний хостинг

Такий хостинг ще називають загальним через те, що всі сайти ділять ресурси між собою і працюють на одному сервері. Для клієнтів це оптимальний варіант, адже всі налаштування програмного забезпечення вже виконані.

●  Віртуальний сервер

Клієнту повністю виділяється віртуальний сервер зі всіма його правами, а отже ви можете встановлювати туди будь-яке програмне забезпечення.

● Виділений сервер

Клієнт отримує повний доступ до управління програмними складовими ресурсу, причому без будь-яких обмежень. Такий варіант відрізняється високою потужністю та дозволяє зберігати майданчики будь-якої складності.

● Хмарний хостинг

Цей тип веб-хостингу використовує кілька серверів для того, щоб розподілити навантаження та зробити його роботу максимально стабільною та довготривалою. Замовлення такої послуги захищає ваш ресурс на 100%, адже навіть коли трапляються збої та один із серверів відключається, то відбувається автоматичне перепідключення до іншого, і все продовжує працювати.

Колокейшн

Іншими словами, можемо назвати цей вид хостингу – фізичним, його суть полягає в тому, що ви самі вибираєте ЦОД і встановлюєте сервер. Також, за вами залишається вибір програмного та апаратного забезпечення. Такий вид хостингу вважається найпопулярнішим у світі.

Завдяки такій кількості запропонованих провайдерів – кожен власник сайту зможе знайти для себе найбільш оптимальний варіант та вибрати хостинг, спираючись на масштаби проекту!

Домен

Домен – це символічний код, онлайн-адреса сайту, яка показує місце розташування майданчика в Інтернеті. Завдання доменного імені – спростити запам’ятовування адреси сайту, зробити його зрозумілим для читання та сприйняття людині.

Які рівні?

Домени влаштовані за ієрархічним принципом і містять рівні, що відокремлюються між собою точками. Кожен наступний рівень підпорядкований попередньому, а сукупність рівнів становить повне доменне ім’я, тобто унікальна адреса сайту в мережі. Варто зазначити, що існує домен першого, другого, третього та четвертого рівнів.

Доменні зони

  • Національні – це зона, виділена для певної країни, яку використовують переважно для сайтів, спрямованих на конкретний регіон.
  • Міжнародні – підійдуть для міжнародного майданчика, орієнтованого на широку аудиторію.
  • Тематичні – допоможуть наголосити на тематиці сайту, а також акцентувати увагу на спрямованість ресурсу.

Домен – це важливий елемент бізнесу на будь-якому етапі, він допоможе залучити покупців, обійти конкурентів та наголосити на вашій індивідуальності.

Підійдіть до розробки серйозно та створіть ім’я, яке запам’ятають клієнти!

Бажаєте, щоб ми допомогли Вам зробити сайт з правильно наповненим контентом?

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з вами найближчим часом