Блог

18.05.2021 Автор: LengMeng

Що таке хостинг та домен? Навіщо вони потрібні сайту?

Що таке хостинг?

Почнімо з того, що хостинг – це платна послуга, яку надають хостинг-провайдери. Вони займаються тим, щоб ваш сайт був доступний користувачам у будь-який час.

В оплату входить оренда місця на сервері та його потужностей. Хостинг потрібен для того, щоб стежити за сайтом і керувати файлами в цілодобовому доступі, а як ресурси можуть виступати: зображення, відео, документи, окремі програми і т.д.

Чи можна зробити хостинг на своєму комп’ютері?

Ніхто не забороняє розміщувати сайт на будь-якому комп’ютері, так що, в принципі це цілком можливо, але в такому разі вам доведеться постійно тримати комп’ютер включеним і самому стежити за навантаженням і перебоями електроенергії. Хочемо відзначити, що таке рішення обійдеться дуже затратно і з фінансів, і за часом, оскільки далеко не кожному
під силу організувати стійку та стабільну роботу обладнання.

Замовлена ​​послуга у професійних хостинг-провайдерів забезпечить вашому сайту: надійність, постійну доступність, професійну техпідтримку, а також потужний сервер.

На хостингу можна зберігати всю інформацію з вашої електронної пошти, файли додатків і сайт з усім його наповненням.

Види хостингу

  Віртуальний хостинг

Такий хостинг ще називають загальним через те, що всі сайти ділять ресурси між собою і працюють на одному сервері. Для клієнтів це оптимальний варіант, адже всі налаштування програмного забезпечення вже виконані.

●  Віртуальний сервер

Клієнту повністю виділяється віртуальний сервер зі всіма його правами, а отже ви можете встановлювати туди будь-яке програмне забезпечення.

● Виділений сервер

Клієнт отримує повний доступ до управління програмними складовими ресурсу, причому без будь-яких обмежень. Такий варіант відрізняється високою потужністю та дозволяє зберігати майданчики будь-якої складності.

● Хмарний хостинг

Цей тип веб-хостингу використовує кілька серверів для того, щоб розподілити навантаження та зробити його роботу максимально стабільною та довготривалою. Замовлення такої послуги захищає ваш ресурс на 100%, адже навіть коли трапляються збої та один із серверів відключається, то відбувається автоматичне перепідключення до іншого, і все продовжує працювати.

Колокейшн

Іншими словами, можемо назвати цей вид хостингу – фізичним, його суть полягає в тому, що ви самі вибираєте ЦОД і встановлюєте сервер. Також, за вами залишається вибір програмного та апаратного забезпечення. Такий вид хостингу вважається найпопулярнішим у світі.

Завдяки такій кількості запропонованих провайдерів – кожен власник сайту зможе знайти для себе найбільш оптимальний варіант та вибрати хостинг, спираючись на масштаби проекту!

Домен

Домен – це символічний код, онлайн-адреса сайту, яка показує місце розташування майданчика в Інтернеті. Завдання доменного імені – спростити запам’ятовування адреси сайту, зробити його зрозумілим для читання та сприйняття людині.

Які рівні?

Домени влаштовані за ієрархічним принципом і містять рівні, що відокремлюються між собою точками. Кожен наступний рівень підпорядкований попередньому, а сукупність рівнів становить повне доменне ім’я, тобто унікальна адреса сайту в мережі. Варто зазначити, що існує домен першого, другого, третього та четвертого рівнів.

Доменні зони

  • Національні – це зона, виділена для певної країни, яку використовують переважно для сайтів, спрямованих на конкретний регіон.
  • Міжнародні – підійдуть для міжнародного майданчика, орієнтованого на широку аудиторію.
  • Тематичні – допоможуть наголосити на тематиці сайту, а також акцентувати увагу на спрямованість ресурсу.

Домен – це важливий елемент бізнесу на будь-якому етапі, він допоможе залучити покупців, обійти конкурентів та наголосити на вашій індивідуальності.

Підійдіть до розробки серйозно та створіть ім’я, яке запам’ятають клієнти!

Хотите что бы мы помогли Вам сделать сайт с правильно наполненным контентом?

Оставьте заявку и мы свяжемся с вами в ближайшее время